Dutch BI Geek brengt verbinding en inzicht: Heldere data met een dosis Westlandse nuchterheid

Peter van den Bos reist de hele wereld over om zijn kennis van Business Intelligence met anderen te delen. Hij heeft met KPN en Provincie Zuid-Holland grote opdrachtgevers op zijn cv staan. Toch maak je de Dutch BI Geek juist blij met opdrachten vanuit MKB Westland. “Ik ben een echte Westlander: recht door zee en een praktische insteek. Ik houd niet van oeverloos vergaderen en krijg veel meer energie van lekker knallen.”

Eén druk op de knop
De gemiddelde MKB’er maakt maar deels gebruik van alle data die hem of haar ter beschikking staan, weet de enthousiaste BI-consultant. “Ondernemers hebben meestal allerlei losse systemen, ieder met een eigen rapportage of dashboard. Daardoor is iemand vaak dagenlang bezig om data inzichtelijk te krijgen en de juiste verbanden te leggen. Als ik de verschillende dashboards heb verbonden, is het een kwestie van één druk op de knop. Dan heb je precies de rapportage die je nodig hebt en krijg je weer het stuur in handen van je onderneming.”
Hoe goed Power BI ook werkt, Peter raadt aan om belangrijke beslissingen niet alleen op basis van cijfers te nemen. “Ik ga altijd met mijn klanten in gesprek. Kloppen mijn data met hun onderbuikgevoel en toekomstplannen? Ik kan van alles bedenken, maar de échte kennis zit bij de ondernemer zelf.”

BI voor iedereen
Business Intelligence lijkt voor sommige MKB’ers misschien ver van hun bed, maar dat is het niet, vindt Peter. “Hoe lekker is het als je als ondernemer wakker wordt en direct overzicht hebt van wat er de vorige dag gebeurd is?! Welke omzet heb je gedraaid, zijn er nieuwe klanten bijgekomen, hoe was de personeelsbezetting en is je voorraad nog op peil? Met dit soort stuurinformatie begin je je werkdag goed voorbereid. Dat is niet alleen interessant voor het hoger management trouwens. Ook een HR-adviseur of iemand op de werkvloer doet veel makkelijker zijn werk met de juiste informatie. Soms is het even schrikken als je alles op een rijtje ziet staan, maar zie het als voortschrijdend inzicht. Daar word je altijd beter van!”